Firmast

DAPHNE – üks Vanakreeka mütoloogia najaadidest, kaunitest naissoost veenümfidest, kes elasid allikates, ojades, järvedes ning teistes mageveekogudes. Neitsilik kütt, kelle ilu köitis ja lummas Apollot nii, et ta lakkamatult jälitas ja ahistas Daphnet. Kui jumal Erose kättemaksu tulemusena armus Apollo igaveseks  Daphnesse, kes seevastu aga ei suutnud jumalat silmaotsaski kannatada, siis sellest pidevast vastukarva tähelepanust tülpinud Daphne palus lõpuks oma isa, jõejumal Peneiost, et see muudaks ta kellekski, kellest jumal enam ei hooliks. Isa tuli oma tütre palvele vastu ning muutis ta loorberipuuks.

Selline on lühidalt meie firma nimekangelase lugu Vanakreeka ja -rooma mütoloogiast.

Looduses on DAPHNE hoopis näsiniin – ka meil Eestis kasvav, kunagi looduskatse all olnud, harilik näsiniin(Daphne mezereum) 1-1,5 meetri kõrgune aprillikuus õitsev põõsastaim, kelle septembris küpseks saavad punased marja meenutavad luuviljad, nagu ka taim ise, on väga mürgised.

Nii me leidsimegi, et mütoloogias loorberipuuks saanud veenümf ning tõelisuses looduskaitse all olnud näsiniin – DAPHNE – on meie jaoks puhta elukeskkonna kehastuseks ning väljendab meie püüdlusi luua looduslikke, ehedast loodustoorainest käsitööna valminud kosmeetikat.

Puhtus loodusest!

Teie

DAPHNE

Tutvu toodetega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga